Незаконна утилізація сміття призвела до багатомільйонних збитків у Бородянці

Майже на 630 млн грн шкоди завдано Бородянській територіальній громаді внаслідок забруднення земель незаконною утилізацією твердих побутових відходів на Бородянському сміттєзвалищі. Ці та інші кричущі факти встановили аудитори Північного офісу Держаудитслужби спільно з фахівцями Державної екологічної інспекції Столичного округу. Про це повідомили в Державній аудиторській службі України.

Як з’ясувалося, сміття з Бородянки та інших навколишніх населених пунктів роками утилізували на полігоні, який узагалі не пристосований для цього. Наразі об’єм відходів – майже 876 тис. м2.

Як наслідок, у селі Нове Залісся постраждала велика ділянка землі загальною площею 13,35 га (для порівняння: це дорівнює 20 футбольним полям «Вемблі» в Лондоні). Їй завдано шкоди на суму 39 млн грн. Ще понад 590 млн грн – збитки від засмічення земель комунальної власності.

Члени комісії встановили, що вся ця земля використовувалась як звалище незаконно. Транспортні засоби, що звозили сюди сміття, не належать комунальній організації Бородянської селищної ради (КО БСР) «Благоустрій-Бородянка». Тобто зловмисники роками утилізували відходи, не маючи дозвільних документів для господарської діяльності. Так вони одержали понад 4,6 млн грн неправомірного доходу.

За результатами проведеного огляду було складено відповідний Акт обстеження земельної ділянки. Також зафіксовано шкоду, яку підприємці завдали природному середовищу: перевищення показників вмісту амонію, хлоридів і нітратів.

Після завершення перевірки всі необхідні матеріали будуть надіслані до правоохоронних органів для притягнення винних осіб до відповідальності.

Джерело: Київщина 24/7