Американський філантроп допомагає будівництву сучасного поліцейського відділку у Бородянці

У квітні минулого року заступник Голови Нацполіції Андрій Нєбитов разом з Говардом Баффетом анонсували старт побудови нового сучасного поліцейського відділку в Бородянці та Бучанського кінологічного центру. Американський бізнесмен і філантроп Говард Баффет разом з дружиною президента Оленою Зеленською відкрив першу в Україні фабрику-кухню, фінансував відбудову вулиці Вокзальної у Бучі. Нам цікаво, що вже зроблено на місці майбутньої будівлі поліції.

Побувавши на об’єкті та побачивши хід будівництва, поспілкувались із керівником відділення поліції №2 Бучанського РУП, що в смт Бородянка, В’ячеславом Цилюриком, який був призначений на посаду ще в мирний час, буквально напередодні повномасштабного вторгнення рф. Майор поліції розповів про унікальність майбутнього відділення, плани щодо новітнього технічного оснащення європейського зразка та строки виконання робіт. Зокрема шеф місцевої поліції згадав трагічні події дворічної давнини, які спіткали багатостраждальну Бородянку.

Будівництво нового сучасного відділення поліції — це вагомий крок для безпеки міста, адже особовий склад Бородянського відділення поліції обслуговує 40 населених пунктів, а це – майже 50 тисяч громадян.

Нагадаємо, коли російські війська під натиском ЗСУ і ТРО було витіснено з Бородянки, масштаби руйнувань були просто колосальними як для житлового фонду, так і адмінбудівель, зокрема місцевого відділення поліції, яке було знищене практично вщент. Після низки проведених експертиз було встановлено, що будівля непридатна для реставрації та експлуатації, відповідно, підлягає демонтажу. З того часу за участі заступника голови Нацполіції України Андрія Нєбитова, який раніше очолював поліцію Київщини, розпочався пошук та підбір проєктів відбудови. Згодом саме за підтримки Говарда Баффета було отримано та погоджено проєкт нового відділення. Власне, після демонтажних робіт і розпочалось масштабне будівництво, яке від початку й до кінця спонсорує Фонд американського мецената.

Як зазначає начальник відділення поліції №2 Бучанського РУП В’ячеслав Цилюрик, наразі триває активна стадія будівництва. В Україні це буде перше таке відділення у своєму роді.

«Масштабне будівництво стало можливим за підтримки Андрія Нєбитова та Фонду Говарда Баффета. Це новітнє відділення будується за європейськими стандартами й не має аналогів в Україні. Будівля буде оснащена новітніми технологіями, повністю комп’ютеризована, повністю автономна, оснащена генераторною і двома видами живлення. Проєктом передбачено нові кімнати для проведення слідчих дій, фронт-офіс, Custody Records (система електронної фіксації всіх дій, що відбуваються із затриманими особами) з використанням близько 43 камер зовнішнього відеоспостереження. А найголовніше – тут буде надійне укриття, яке зможе захистити життя і здоров’я як працівників поліції, так і населення», – говорить В’ячеслав Цилюрик.

Повертаючись до трагічних подій лютого-березня 2022 року, В’ячеслав згадує, яка доля спіткала сотні невинних мешканців, що стали жертвами жорстокої розправи окупантів і яку картину довелося побачити після деокупації населеного пункту:

«26 лютого був перший приліт по нашому населеному пункту, коли в повному складі загинула родина нашого поліцейського. Тоді життя розділилось на «до» і «після». Першого березня були перші авіаудари по наших багатоповерхівках. Ми із силами самооборони й роти охорони нашого військкомату змушені були відходити до суміжних населених пунктів, де перебували до першого квітня, а саме до деокупації. І коли ми повернулись до Бородянки, побачили жах, який не можна передати словами. Вся інфраструктура, весь масив багатоповерхівок, всі адмінприміщення були знищені й зруйновані. Тіла наших містян лежали по вулиці й на прибудинкових територіях, — і це було найстрашніше. Під час проведення стабілізаційних заходів на території було ексгумовано близько 120 тіл з вираженими слідами катування, кульовими пораненнями. Тоді, зрозуміло, ще не так зверталась увага на знищене приміщення суду, прокуратури та наше відділення поліції. Але настав час оговтуватися та відбудовуватися», – зазначає В’ячеслав Цилюрик.

Завершити будівництво новітнього відділення поліції в Бородянці планують вже до кінця 2024 року. Як розповів представник підрядної організації та начальник будівництва, об’єкт такого зразка йому доводиться зводити вперше:

«Особисто для мене це перший об’єкт такого роду. Ситуація в країні призвела до того, що змінилися стандарти й вимоги як до адмінбудівель, так і до самих укриттів безпосередньо. Тож під час проєктування цієї будівлі вже були виконані вимоги згідно з реаліями нашого життя. Разом з тим будівля буде сучасною, за міжнародними стандартами. Гадаю, це буде найкращий відділок України», – Сергій Шершньов, представник підрядної організації

З боку американського мецената це суттєва і не єдина допомога поліції Київщини. З-поміж іншого в області будується новий сучасний кінологічний центр, який також стане унікальним на теренах України.

«Це буде один з найкращих в Європі та унікальний на території України кінологічний центр, що включатиме повний комплекс засобів для підготовки собак у всіх сферах кінологічної служби Згідно проекту, окрім сучасної ветеринарної клініки та родовідного центру він матиме готельний комплекс з усіма умовами для комфортного проживання відряджених. Завдяки фонду Говарда Бафета ми отримаємо щенят спеціальних порід та автівки для перевезення службових собак й іншого майна» – зазначає Максим Піщанський, начальник кінологічного центру ГУ НП Київської області.

Таким чином американські приватні кошти залучаються в Україну завдяки тісній співпраці правоохоронців Київщини з Фондом Говарда Баффета. Загалом з часу деокупації столичного регіону було залучено інвестицій на суму 10 мільйонів доларів тільки для правоохоронців Київської області. Будемо чекати завершення робіт, адже будівництво двох об’єктів планують завершити до кінця поточного року.

Джерело: «Моя Київщина».