Департамент регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації знайшов підрядника, який проведе будівництво нової школи мистецтв імені Макса Левіна у Бородянці. Про це йдеться в оголошенні в електронній системі публічних закупівель Prozorro.
За документами всього на створення навчального закладу виділили 185 мільйонів 428 тисяч гривень. За цю суму підрядник повинен повністю виконати будівництво школи. Її зведуть по вул. Центральній, 230.
Нова школа має з’явитися на місці попелища — стару будівлю 1970 року було знищено два роки тому під час російського наступу. До війни там училися музиці до 350 дітей.
Вже відомий переможець тендеру – замовники проводять його кваліфікацію. Ним стало ТОВ «Інвестиційно-будівельна компанія «Білд Лайф».
Роботи планують завершити до кінця 2025 року.
Концепція нової школи
Проєкт передбачає будівництво триповерхової громадської будівлі, призначеної для дитячої школи мистецтв, яка виконуватиме функції позашкільного освітнього закладу. Запланована пропускна спроможність становить 450 учнів на рік.
Перший поверх буде публічним і слугуватиме повноцінним театром з великою сценою та кав’ярнею. Навчальні класи для мистецьких занять розташовані на другому і третьому поверхах, де передбачені зали для музичних, хореографічних та художніх занять.
Будівля спроєктована в лаконічному об’ємі з прямокутною формою в плані, з плоским дахом у вигляді суміщеного покриття та декоративним стилізованим фасадом, оздобленим вертикальними жалюзійними смугами з HPL панелей.
В планувальній структурі проєктної будівлі передбачені різноманітні функціональні зони:
- концертний зал амфітеатром на 150 місць,
- репетиційний зал зі сценою,
- класи для групових занять,
- класи-студії для образотворчого мистецтва,
- клас-студія для гончарства та художньо-прикладного мистецтва,
- класи для індивідуальних занять,
- хореографічні зали з роздягальнями,
- студія звукозапису,
- адміністративні приміщення (кабінет директора та приймальня),
- буфет,
- санітарні приміщення,
- підсобні приміщення,
- коридори та загальні холи,
- підземний поверх з розташуванням в ньому споруди подвійного призначення з властивостями укриття на 186 місць та технічних приміщень будівлі.
Поверхи будуть об’єднані широкими сходами та двома ліфтами, що також забезпечуватимуть доступ до підземного поверху для маломобільних груп населення. Проєкт підкреслює важливість безбар’єрного простору і доступності для всіх верств населення.
Будівля спроєктована з урахуванням сучасних енергозберігаючих технологій, що сприятиме ефективному використанню ресурсів. Декоративні вертикальні сонцезахисні жалюзі не лише прикрашають фасад, а й забезпечують природну тінь, знижуючи нагрівання приміщень у спекотний період року. Для забезпечення комфорту у будівлі передбачено використання теплових насосів, які забезпечуватимуть як опалення, так і охолодження приміщень із мінімальним впливом на довкілля.
Система вентиляції та кондиціювання забезпечуватиме постійний приплив свіжого повітря і підтримання оптимального мікроклімату у всіх приміщеннях будівлі. Крім того, передбачено автоматизацію та диспетчеризацію всіх інженерних систем, що дозволить ефективно управляти ресурсами та оперативно реагувати на потреби будівлі.
Джерело: REC